בשנת 1981 נחקק חוק שיקים ללא כיסוי, וזאת בעקבות "מגפה" של שיקים חוזרים, שיקים שלא היה להם כיסוי, ושגרמו לנזק כלכלי וחברתי חמור.

 

תמצית הוראות החוק:

1.        חשבון יוגדר כ"מוגבל" אם חזרו בו 10 שיקים בתקופה של 12 חודשים.

2.        חשבון "מוגבל" – בעל החשבון לא רשאי למשוך שיקים מהחשבון המוגבל, לקבל פנקס שיקים, וכן אינו רשאי לפתוח חשבון חדש במשך שנה ממועד

           ההגבלה.

3.        "חשבון מוגבל חמור" - לקוח מוגבל, שבתקופת ההגבלה (שנה) הוגבל חשבון נוסף שלו, או שחשבון מוגבל הוגבל שנית בטרם חלפו 3 שנים מיום

          שנסתיימה ההגבלה הקודמת. הגבלת חשבון מוגבל חמור נמשכת שנתיים, ובמהלכה – בעל החשבון לא רשאי למשוך שיקים מאף חשבון שלו

          (אף אם הם לא הוגבלו).

4.        "לקוח מוגבל מיוחד" – חייב שהוגדר ע"י רשם ההוצל"פ כ או חייב  לבת זוגו, לילדיו או ל. לקוח מוגבל חמור מנוע מלמשוך שיקים מחשבונותיו,

           וכן אינו רשאי לפתוח חשבון חדש ממנו ניתן למשוך שיקים.

 

לקוח מוגבל, על סוגיו השונים, מדווח לבנק ישראל, וזה מדווח על ההגבלה לכלל הבנקים במדינה.

 

למותר לציין שהגבלת חשבון פוגעת בפעילות לקוח פרטי (משק בית), ובאופן יותר חמור עד הרסני – בפעילות הלקוח העסקי.

 

הגבלת החשבון מושפעת מהוראת המפקח על הבנקים, האוסרת על בנקים לאפשר לחשבון להיות באוברדרפט (משיכת יתר), כבעבר.

 

הבעיה אינה רק בהגבלת החשבון, אלא ובמיוחד – בעובדה שהדבר גורם לרישום שלילי של בעל החשבון במאגרי מידע כלכלי (כגון: BDI, דן אנד ברדסטריט ), דבר שמשפיע ישירות ובאופן חמור על יכולתו לקבל אשראי עתידי !

 

איך אפשר לבטל חשבון מוגבל ?

 

חוק הגבלת שיקים ללא כיסוי, והתקנות שמכוחו, קובעים את הדרך להתמודד עם הגבלת חשבון: כיצד ובאילו מקרים ניתן לבטל את הגבלת החשבון.

 

הדבר החשוב ביותר לדעת : הגשת ערר לביטול הגבלת חשבון קצובה ודחוקה בזמן !

בהתאם לתקנות, חובה להגיש ערר לביטול חשבון מוגבל בתוך 20 ימים מיום המצאת הודעה על הגבלת החשבון ע"י הבנק, או תוך 10 ימים מיום המצאת הודעה על הגבלת החשבון ע"י המפקח על הבנקים.

 

למשרדנו יש את הידע והניסיון בהגשת עררים דחופים לביטול הגבלת חשבון באופן מיידי, לרבות הוצאת צו מניעה - שימנע תחילת ההגבלה עד לקבלת החלטה בערר כנגד הגבת החשבון.

משרדנו גם מייעץ איך להמשיך ולפעול גם כאשר החשבון הוגבל.

למשרדנו הצלחות מוכחות לביטול הגבלת חשבון בנק.

 

למשרד עו"ד אבי זילברפלד התמחות ייחודית וניסיון בדיני בנקאות מאז 1983, מהן במשך למעלה מ- 10 שנים עו"ד אבי זילברפלד ייצג עשרות סניפים של אחד הבנקים הגדולים, תוך שלמד להכיר היטב את רזי המערכת הבנקאית מבפנים, על תחבולותיה, עיוותיה, ושיקוליה, יצר את הקשרים, ומאז הוא מפעיל ידע זה בהצלחה ניכרת לטובת לקוחותיו, וכנגד הבנקים !

 

עו"ד אבי זילברפלד מכיר את המערכת הבנקאית מבפנים – ומנצל זאת לעזרת לקוחות משרדו !

 

ניסיון של עשרות שנים בתחום הבנקאות מביא תוצאות. הבנק שוגה לא פעם בהגבלת חשבון, ויש להכיר פסיקה חדישה בנושא ולפעול כראוי ע"מ לבטל הגבלת החשבון.

כאן , משרד עו"ד זילברפלד נכנס לתמונה: כעורך דין שייצג את המערכת הבנקאית בעבר, עו"ד אבי זילברפלד וצוות משרדו מפעילים את הניסיון, קשרים וכישורים, ע"מ לפעול בנחישות, במסירות וביעילות עבור לקוחות המשרד.

 

עו"ד אבי זילברפלד מכהן כמנהל 'פורום דיני בנקאות' מיום הקמת הפורטל המשפטי הגדול בישראל  : LAW-FORUMS  , במסגרתו הוא נותן מענה יומיומי לשאלות בתחום דיני הבנקאות, וישנם אלפים הפונים אליו לאור מומחיותיו. 

 

טיפול יעיל מביא, בד"כ, להקטנת חובות או אף לביטול חובות, ויעידו על כך לקוחות רבים ומרוצים של המשרד !

רק לעורך דין המתמחה באמת בתחום דיני הבנקאות יש את היכולת, הניסיון והכישורים להצליח בתחום זה. כי הניסיון קובע את הטון !

 

טיפול יעיל מביא, בד"כ, להקטנת חובות או אף לביטול חובות, ויעידו על כך לקוחות רבים ומרוצים של המשרד !

 

משרד עו"ד זילברפלד הינו "משרד בוטיק" במשפט אזרחי-מסחרי, בעל התמחות מיוחדת בדיני בנקאות, ותפגוש בו עורכי דין מקצוענים, בעלי ידע וניסיון רב, הפועלים במסירות ובמקצועיות, ונלחמים על האינטרסים של לקוחות המשרד.

 

 

הניסיון נותן את הטון !

 

רק לעורך דין המתמחה באמת בתחום דיני הבנקאות, היכולת, הניסיון והכישורים להצליח, ומשרד עו"ד אבי זילברפלד הינו משרד עם קבלות בתחום הבנקאות.

 

לאחר בדיקה ראשונית כי יש מקום לפעול לביטול חשבון מוגבל, משרדנו פועל באופן מיידי לקבלת צו מניעה זמני, אשר ימנע את הגבלת החשבון כל עוד לא הסתיים הליך הערר על עצם הגבלת החשבון.

 

ניהול הליך זה ע"י מי שאינו מתמחה באמת בבנקאות, עלול להתגלות ללקוח (מאוחר מידי) כשגיאה כפולה: גם הפסד של "קייס" טוב על כל ההשלכות שיש לכך על אשראי עתידי, וגם תשלום הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד לבנק...

 

יש לזכור כי עו"ד של בנקים הינם עו"ד מיומנים בתחום, וההתמודדות מולם ע"י מי שאינו מקצוען בעצמו בתחום הבנקאות, עלולה לפגוע בלקוח.

 

המלצותינו: 

להיות עם "יד על הדופק" בניהול החשבון.

מיד עם חשש ראשוני להגבלת החשבון, אף אם טרם נתקבלה הודעה מהבנק, לפנות מייד להתייעצות עם עו"ד המתמחה בבנקאות. יש צעדים שניתן לעשות אותם בפרק זמן מוגבל וכל עוד טרם התקבלה ההודעה על הגבלת החשבון !

 

                                                               אנו יודעים איך לעשות זאת !

                                                       משרדנו לרשותך לכל שאלה ו/או הבהרה !

 

 03-5753443  

 

חשבון מוגבל

שלח

פנייתכם נתקבלה

אנו ניצור עימכם קשר בהקדם. תודה.

שם:

שדה חובה

דוא"ל:

שדה חובה

רישום לקבלת ניוזלטר:​

 

להרשמה חינם לניוזלטר :