"חוב אבוד" הינו חוב כספי שבעליו סבורים כי לא יצליחו לגבותו.

 

פסיקה ישנה של בית המשפט העליון קבעה, כי הכרזתו של חוב כ"אבוד", מונעת המשך הליכי גבייתו, ואף נקבע כי אין צורך בהכרזה פורמאלית, אלא ניתן להסיק בדבר היות החוב  "אבוד" - מ"כלל הנסיבות ומהתנהגות הצדדים, כאשר אלה מלמדים כי החוב איננו רובץ עוד על החייב".

 

משמעות הפסיקה: נושה שהחליט להכיר בחוב מסוים כלפיו כ"חוב אבוד",  או שמתנהג כאילו החוב אבוד (למשל: לא פועל לגבייתו משך זמן רב)  - מנוע מלהמשיך ולפעול לגבייתו.

 

המערכת הבנקאית פועלת באופן יזום לתיאום ציפיות גבייה (ע"י קבלת דיווחים מעוה"ד שמטפל מטעם הבנק בגבייה). בהתאם, הבנקים פועלים למחיקת חובות שלהערכתם לא ייגבו, ובכך, למעשה, הם מכריזים על חלק מהחוב כ"חוב אבוד".

 

בעבר, היו ניסיונות ליישם את פסיקת בית המשפט העליון גם ביחסי בנק- לקוח, קרי: ככל שהבנק הגדיר בספריו את חוב הלקוח כלפיו, או חלק מהחוב, כ"חוב אבוד" , או שהבנק נמנע במשך שנים מפעולות גבייה כנגד הלקוח – נטען כי אסור לבנק להמשיך לפעול לגביית החוב.

 

במסגרת זו הוגשו בקשות הולמות לרשמי ההוצל"פ בדרישה לחייב את הבנק לגלות האם הכריזו על חובם כחוב אבוד, אם לאו.

 

משרד עו"ד אבי זילברפלד אף ניסה לקדם הצעת חוק בענין ביחד עם ח"כ, אך ההצעה נתקלה בהתנגדות עזה. 

 

ברם, לימים, ביהמ"ש העליון הרחיב בסוגיה זו וקבע כי מניעות ביחס לחוב אבוד קיימת רק במישור הפיסקאלי, ולא במישור האזרחי.

 

משמעות הדברים הינה כי , נכון להיום, אין כל סתירה בין הגדרת חוב ע"י הבנק כ"חוב אבוד" לבין פעילותו לגביית החוב.

 

המסקנה: המצב המשפטי כיום הנו כי הגדרת "חוב אבוד" אינה שוללת זכות הבנק לנסות ולגבות החוב, אלא – ככל שיגבה – יהא עליו לדווח בהתאם לרשות המס כי גבה חוב שהוגדר על ידו לפני כן כ"אבוד" (ולשלם עליו מס בהתאם).

 

במשרד עו"ד אבי זילברפלד הופכים אבן על אבן ע"מ לאתר טענות שיסייעו ללקוח במלחמתו כנגד הבנק.

 

לעתים ניתן לדחות את תביעת הבנק מחמת טענות משפטיות שאדם שאינו מתמחה בבנקאות – כלל לא מודע אליהן. לפיכך, מומלץ ביותר להתייעץ מיד עם קבלת תביעה בנקאית.

 

למשרד עורך דין אבי זילברפלד התמחות ייחודית בדיני בנקאות מזה למעלה מ- 38 שנים.

 

עו"ד אבי זילברפלד ייצג בעבר עשרות סניפים של אחד הבנקים הגדולים במשך למעלה מ- 10 שנים), ולמד להכיר היטב את רזי המערכת הבנקאית מבפנים, על תחבולותיה ושיקוליה.

 

בהתאם, זה עשרות שנים שמשרד עו"ד זילברפלד מנצל לטובת לקוחותיו את הידע והמומחיות שצבר, והוא פועל באופן נחוש ומוצלח  מול המערכת הבנקאית: תביעות נגד בנקים,  תביעות בנקים, הסדרי חובות וכל מגוון דיני הבנקאות.

 

על מנת להתמודד כראוי עם תביעות נגד בנקים, לא מספיק עו"ד "רגיל", טוב ככל שיהא. חייבים עו"ד שיהיה לא רק מומחה אמיתי בדיני בנקאות, אלא גם בעל ניסיון מעשי רב, והכרת התרגילים שבנקים עושים לעתים בחשבונות לקוחותיהם. רק עו"ד כזה יכול לחשוף אותם תרגילים, ולהשיג ללקוחותיו את ההישגים הטובים ביותר.

 

רק לעורך דין המתמחה באמת בתחום דיני הבנקאות, היכולת, הניסיון והכישורים להצליח בתחום זה.

 

הניסיון נותן את הטון !

 

עו"ד אבי זילברפלד מנהל את "פורום דיני בנקאות" מיום הקמת הפורטל המשפטי הגדול בישראל  : LAW -FORUMS , במסגרתו הוא נותן מענה לשאלות הציבור בתחום דיני הבנקאות.

 

משרד עו"ד אבי זילברפלד הינו משרד עם "קבלות" בתחום תביעות נגד בנקים ו/או הגנה על לקוחות מפני הבנקים.

 

משרד עו"ד זילברפלד ייצג, בין היתר :

 

  • בפרשת אולגרין נגד בנק הפועלים, בו נפסק למרשנו סך של מעל  13,000,000 ש"ח 

 

  • בפרשת פריים מוטור  (תביעה קבוצתית של כ 60 תובעים שנפגעו מהתנהגות הבנק), שהסתיימה בהסדר פשרה לשביעות רצון לקוחותינו.

 

בנוסף לניהול פורום בנקאות, עו"ד זילברפלד חיבר וכתב את הספר המקיף בתחום:"הרמת המסך ואחריות אישית בתאגיד" שעניינו גביית חובות באופן אישי מבעלי מניות ו/או מנהלים של חברות שקרסו.

 

משרד עו"ד זילברפלד הינו "משרד בוטיק" במשפט אזרחי-מסחרי, בעל התמחות מיוחדת בדיני בנקאות, ותפגוש בו עורכי דין מקצוענים, בעלי ידע וניסיון רב, הפועלים במסירות ובמקצועיות, ונלחמים על האינטרסים של לקוחות המשרד, והכל בשירות אישי ואווירה ידידותית ביותר.

 

משרד עו"ד אבי זילברפלד מצטיין בשירות אישי ואווירה ידידותית ביותר לקהל לקוחותיו,  תוך מתן שירות משפטי ברמה גבוהה, יעילה ומקצועית.

 

אנו יודעים איך לעשות זאת !

 

                                                          משרדנו לרשותך לכל שאלה ו/או הבהרה !

 

 03-5753443  

  

חוב אבוד

שלח

פנייתכם נתקבלה

אנו ניצור עימכם קשר בהקדם. תודה.

שם:

שדה חובה

דוא"ל:

שדה חובה

רישום לקבלת ניוזלטר:​

 

להרשמה חינם לניוזלטר :