אחת הפעולות הנפוצות לגביית חוב בהוצל"פ הינה ע"י הגשת בקשה לעיכוב יציאה מהארץ. מטרת הצו - למנוע מהחייב לצאת מהארץ ובכך לסכל את הליך הגבייה.

 

בבקשה לעיכוב יציאה, על הזוכה להצהיר ולשכנע את רשם ההוצל"פ כי היציאה מהארץ עלולה לסכן את ביצוע פסק הדין או את תשלום החוב. מטרת צו עיכוב יציאה אינה להעניש את החייב, אלא לייעל את גביית החוב.

 

זוכה בתיק הוצל"פ צריך להגיש בקשה לראש ההוצל"פ, בה יש לפרט גובה החוב, מצב הגביה, הליכי גבייה שננקטו, סיכויי הגביה, חשיבות נוכחות החייב בארץ לצורך גביית החוב, והסיכון/נזק שייגרם לו באם החייב יעזוב את הארץ. אין צורך להפקיד ערובה.

  

ככלל, תוקף צו עיכוב היציאה הוא לשנה (למעט כאשר הצו הינו בתיק הוצל"פ למזונות, או ניתן כנגד חייב מוגבל באמצעים ו/או חייב שהוכרז כמשתמט מתשלום מחובותיו), ועל הזוכה לבקש להאריכו בהתאם.

 

ככל שרשם ההוצל"פ לא ישוכנע שיציאת החייב תסכל את החוב, או שיסבור כי היציאה הינה למטרה מוצדקת – לא יינתן צו ו/או יבוטל ככל שניתן כבר. 

 

החייב – זכאי להגיש בקשה לביטול צו עיכוב היציאה ולשכנע כי אין חשש להליך הגבייה מחמת יציאתו. מומלץ להגיש בקשה מנומקת (בצירוף תצהיר) לפחות שבועיים לפני מועד היציאה המתוכנן. לציין את מטרת הנסיעה, יעדה, תקופת השהות בחו"ל, וכן - מי מממן את הנסיעה והשהות בחו"ל.

 

מאחר וככל שהרשם יחליט לאשר הבקשה, הוא יתנה זאת בהמצאת ערבים, מומלץ לצרף כבר לבקשה כתב ערבות עליו יחתמו (בפני עו"ד)  3 ערבים ששכרם נטו לפחות 6,500 ₪ לחודש, שאין כנגדם תיקי הוצל"פ, ובצירוף צילום תעודות זהות (כולל הספח) ותלושי השכר שלהם.

יודגש - הערבות הינה למלוא החוב ככל שהחייב לא ישוב לארץ.

 

עם שובו והתייצבותו של החייב בלשכת ההוצל"פ ע"מ להזדהות ולחדש כנגדו את צו עיכוב היציאה- צו עיכוב היציאה כנגד הערבים – יבוטל, וערבותם תבוטל.

חוק ההוצל"פ מאפשר מתן צו עיכוב יציאה מהארץ גם כנגד מי שהוכרז כמשתמט מתשלום חובותיו, וגם כנגד מי שהוכרז כחייב מוגבל באמצעים.

 

איך מבררים על צו עיכוב יציאה?

לפעמים החייב אינו יודע אם קיים כנגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

לא נעים להגיע לביקורת הדרכונים בנמל התעופה, ולגלות שם, למרבית הבושה, האכזבה והכעס, כי הוצא כנגדך צו עיכוב יציאה.

 

לפיכך – מומלץ ביותר שכל מי שיש כנגדו תיק הוצל"פ – לבדוק קיומו של הצו.

 

ניתן לקבל מידע על צווי עיכוב יציאה מהארץ בפניה למשטרת הגבולות, טלפון 3450*. יש להמתין למענה אנושי, ולאחר מספר שאלות מזהות תינתן התשובה האם קיים נגד החייב צו עיכוב יציאה מהארץ. מידע על צווי עיכוב הינו אישי וניתן עבור הפונה וילדיו הקטינים בלבד. לא יימסר מידע עבור אדם אחר (למעט עו"ד עפ"י יפוי כח).

 

הבקשות להטלת צו עיכוב יציאה ולביטול צו עיכוב יציאה הינן בקשות משפטיות, וכן מי שאינו מיומן בהן עלול להיכשל בהשגת מטרתו ככל שהבקשה לא תיעשה כראוי. 

 

עורך דין אבי זילברפלד, בעל משרד עו"ד משנת 1983 הינו בעל ניסיון מקצועי של מעל 38 שנים בתחום גבית חובות, הוצל"פ ופשיטת רגל. 

 

משרד עו"ד זילברפלד הינו "משרד בוטיק" בתחום, מצטיין בשירות אישי ואווירה ידידותית ביותר ללקוחות המשרד, תוך מתן תשומת לב מרבית לבעיותיהם, ותפגוש בו עורכי דין בעלי ידע וניסיון רב, הפועלים במסירות ובמקצועיות, ונלחמים על האינטרסים של לקוחות המשרד.

 

הניסיון נותן את הטון !

 

במשרד עו"ד זילברפלד תפגוש עורכי דין מקצוענים, בעלי ידע וניסיון רב, הפועלים במסירות ובמקצועיות, ונלחמים על האינטרסים של לקוחות המשרד, והכל בשירות אישי ואווירה ידידותית ביותר לקהל לקוחותיו.

 

עורך דין אבי זילברפלד מנהל פורום דיני בנקאות מאז הקמת הפורטל המשפטי הגדול בישראל : LAW - FORUMS , הוא חיבר את הספר המקיף בתחומו: "אחריות אישית בתאגיד והרמת המסך " שעניינו גביית חובות במצבים מיוחדים ובעייתיים, וכן כתב עשרות מאמרים בנושאי בנקאות, פשיטות רגל, משפט אזרחי, משפט מסחרי, ועוד.

 

אנו יודעים איך לעשות זאת !

 

משרדנו לרשותך לכל שאלה ו/או הבהרה !

 03-5753443  

    

עיכוב יציאה מהארץ

שלח

פנייתכם נתקבלה

אנו ניצור עימכם קשר בהקדם. תודה.

שם:

שדה חובה

דוא"ל:

שדה חובה

רישום לקבלת ניוזלטר:​

 

להרשמה חינם לניוזלטר :