בניגוד לסטיגמה מוטעית הרווחת בציבור – פושט רגל כן יכול להמשיך ולעבוד כ"עצמאי".

 

הציפייה מחייב בפשיטת רגל הנה לעבוד ולנצל את פוטנציאל השתכרותו, כלומר: לעבוד כפי יכולת השתכרותו, ע"מ להשיב את החוב, או את חלקו, לנושים.

 

​אכן, מרבית החייבים עובדים כ"שכירים", ולגביהם קיימת חזקה שעבודתם זו, ככל והיא במשרה מלאה או קרובה לכך, ממצה את יכולת ההשתכרות שלהם. שכירים מצרפים את תלוש המשכורת שלהם לדו"ח הדו-חודשי שעל חייב להגיש במסגרת הליך פשיטת הרגל, ובכך, בד"כ, מסתיימת שאלת יכולת ההשתכרות.

 

עבודה כ"שכיר" נחשבת כעבודה סולידית ונטולת סיכונים ליצירת חובות חדשים בגין העבודה, וזאת בשונה מעובד "עצמאי":

 

הבעייתיות עם "עצמאי" הנה כפולה:

החשש להסתרת הכנסות.

החשש ליצירת חובות חדשים עקב עבודתו כ"עצמאי".

 

לכן, יש צורך לשכנע את המנהל המיוחד שאין חשש , ע"מ שהוא ימליץ לבית המשפט לאשר לחייב להמשיך ולעבוד כעצמאי.

 

על עוה"ד של החייב לשכנע את המנהל המיוחד שיש כדאיות לנושים בהמשך עבודת החייב כעצמאי, ולנטרל את חששות המנהל המיוחד ליצירת חובות/התחייבויות נוספים, תוך הסכמה על דיווח מסודר ביחס לתקבולים והתשלומים שבעסק.

 

ככל שיימצא כי קיימת כדאיות כלכלית לחייב להמשיך לעבוד כ"עצמאי"  – יש למנהל המיוחד אינטרס ברור להגדלת הכנסות החייב, והוא ימליץ לבית המשפט לאשר לחייב לעבוד כעצמאי, ככל הנראה תוך קביעת דרכים לפיקוח, שימנעו את שני החששות הנ"ל.

 

עם אישור בית המשפט , החייב יכול להמשיך ולעבוד כעצמאי כפי שעבד לפני שנכנס להליך פשיטת רגל. רשויות המדינה לא ימנעו ממנו זאת אף אם הוא חייב להם כספים בגין התקופה שקדמה למועד הגשת פשיטת הרגל.

 

המנהל המיוחד ינהל מעקב אחר הדו"חות שלו, וככל שיימצא שאכן הכנסותיו עומדות בציפיות ולא נוצרים חובות חדשים – אין מניעה שהחייב ימשיך ולעבוד כעצמאי עד לסיום הליך פשיטת הרגל.

 

בסוגיות אלו ישנה חשיבות רבה לוותק ולניסיון של עוה"ד המטפל בהליך פשיטת רגל.

 

במקרים מורכבים כאלו - רק לעורך דין המתמחה באמת בתחום פשיטת הרגל יש את היכולת, הניסיון והכישורים לפעול כראוי לטובת הלקוח – החייב.

 

למשרד עורך דין אבי זילברפלד וותק וניסיון של למעלה מ- 38 שנים בתחום.

 

 

כי הניסיון נותן את הטון !

 

במשרד עו"ד זילברפלד תפגוש עורכי דין מקצוענים, בעלי ידע וניסיון רב, הפועלים במסירות ובמקצועיות, ונלחמים על האינטרסים של לקוחות המשרד.

 

משרד עו"ד אבי זילברפלד מצטיין בשירות אישי ואווירה ידידותית ביותר לקהל לקוחותיו,  תוך מתן שירות משפטי ברמה גבוהה, יעילה ומקצועית.

 

 

אנו יודעים איך לעשות זאת ! 

 

משרדנו לרשותך לכל שאלה ו/או הבהרה !

 03-5753443  

 

עצמאי בפשיטת רגל

שלח

פנייתכם נתקבלה

אנו ניצור עימכם קשר בהקדם. תודה.

שם:

שדה חובה

דוא"ל:

שדה חובה

רישום לקבלת ניוזלטר:​

 

להרשמה חינם לניוזלטר :